Değerli Halkımız Hoca Ahmet Yesevi İlim ve İrfan Vakfı Türkiye’mizdeki Kazak Toplumumuzun (boy'unun) kendi kurduğu ve bugüne kadar getirdiği hepimize ait sivil toplum kuruluşumuzdur. Yani sizin içinizden öz kuruluşunuzdur. Dinimizi, islamı öğrenme, yaşama

Perşembe, 01 Nisan 2021 22:52 tarihinde oluşturuldu
Gösterim: 51
Pin It
Değerli Halkımız
Hoca Ahmet Yesevi İlim ve İrfan Vakfı Türkiye’mizdeki Kazak Toplumumuzun (boy'unun) kendi kurduğu ve bugüne kadar getirdiği hepimize ait sivil toplum kuruluşumuzdur. Yani sizin içinizden öz kuruluşunuzdur. Dinimizi, islamı öğrenme, yaşama arzusunda olan, kendi insanını okutmakta ve yetiştirmektedir. Bugüne kadar, Kazakistan ve Moğolistan’da yaşayan Kazak'larımızın çocuklarından binin üzerinde çocuğumuzu okutup yetiştirip memleketlerine yollamıştır. Bu güzel hizmetin gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Anne ve babalarımızın duası olan, bu güzel hizmetler, hep birlikte, desteklerinizle berekeyle gerçekleştirilmiştir. Yetişen bu çocuklarımız kendi memleketlerinde yaşayışlarıyla, tebliğ çalışmalarıyla bir çok insanın hidayetine ve İslamı öğrenme ve yaşamalarına vesile olmaktadır. Bildiğiniz Hadisi Şeriflerde zikredildiği üzere ;
‘’Bir kimsenin hidayetine vesile olmak dünyada güneşin üzerine doğup battığı herşeyden daha değerlidir.’’
“Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap kazanır. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez.”
Bu sevaba, bu hizmete maddi ve manevi katkısı olan herkes, yaptığı katkı oranına göre hissedardır. Ramazana Şerif ayına girmek üzereyiz. İftar ve sahur verme veya zekat, bağış ve benzeri şekillerde yaptığınız hayırlar, bu çocukların eğitim, barınma, sağlık ve yeme içme gibi ihtiyaçlarında kullanılmaktadırlar.
Bu sene de vakfımızda öğrencilerimize yönelik iftar ve sahur programlarımız olacaktır. Sizin bu ikramlarınıza, öğrencilerimiz de hatim ve dualarla hüsnü kabullerini size sunacaktır. Bu hususta teveccühlerinizi bekleriz.
Şu an, 51 öğrenciyle eğitim çalışmamız devam etmekte olup, 16 öğrencimiz hafızlık çalışmasına başlamıştır.
Rabb'imizden ; öğrencilerimize, çoçuklarımıza sabır, azim ve muvafakiyetler dileriz.
İftar Bedelimiz : 1000₺
Sahur Bedelimiz : 700₺
Ramazan Kumanyası : 100₺ 150₺ 200₺
Ayrıca öğrencilerimizin eğitim, barınma vb. ihtiyaçlarında kullanılmak üzere zekat ve bağışlarınızı bekleriz.
Rabbimiz ; hepimize, nesillerimize yakîn ve kâmil îman, hidâyet ve takva üzere yaşamayı, rızasına uygun, hayırlı ve bereketli bir ömür sürmeyi, helalinden bol ve bereketli kazançlar nasip etmesini, her konuda dünyada da ahirette de iyilik ve güzellikler vermesini niyaz ederiz.
Allah'a emanet olunuz.
İLETİŞİM
İlyaz SAKA : +90 532 488 84 20 Ramazan YÜKSEL : +90 551 209 35 44
Abdurrahman CEVHER : +90 506 302 19 52 Şehzade KANDEMİR : +90 506 302 19 52
Mehmetali MUTLU : +90 507 408 01 07 İbrahim SOFU : +90 507 408 01 06