Ev Hayat Dolu Türkiyem. Evde Kal Türkiyem. Rabbim tüm Geçmişlerimize şehitlerimize gazilerimize rahmet eylesin mekanlarını cennet eylesin Amin. "Müslüman, insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir. " (Tirmizî, “Îmân”, 12) (Allah'ım!) Bizi nimetl

on 03 Haziran 2020
Gösterim: 214
Ev Hayat Dolu Türkiyem. Evde Kal Türkiyem.
Rabbim tüm Geçmişlerimize şehitlerimize gazilerimize rahmet eylesin mekanlarını cennet eylesin Amin.
"Müslüman, insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir. "
(Tirmizî, “Îmân”, 12)
(Allah'ım!) Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenler eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle."
(Hâkim, "Te’min", No:977; İbn Hıbbân, "Ed’ıye", No: 996)

HAFTAMIZ HAYIRLI OLSUN. EVDE HAYAT VAR TÜRKİYEM.. Hay Vakfımızın önceki mezunlarından öğrencilerimizden Kazakistan'dan sizlere çok çok selamlar. Dualarını gönderdiler..

on 11 May 2020
Gösterim: 262
HAFTAMIZ HAYIRLI OLSUN.
EVDE HAYAT VAR TÜRKİYEM..
Hay Vakfımızın önceki mezunlarından öğrencilerimizden Kazakistan'dan sizlere çok çok selamlar. Dualarını gönderdiler..
"Allah’ım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım. Sana tüm övgüleri saysam yine de bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.” (Müslim, Salât, 222) Haftamız hayırlı olsun inşallah.
 

Hay Vakfımızın önceki mezunlarından Cumagali İbrahimulu Doktorasını tamamladı. Elhamdülillah, kendisini tebrik ediyoruz. Emeği geçen, Ailesi, hocaları herkesten Allah razı olsun, ilmini amelini hayırlı eylesin, daim eylesin. Amin. "...(Allah’ım!) Duamı ka

on 09 May 2020
Gösterim: 241
Hay Vakfımızın önceki mezunlarından Cumagali İbrahimulu Doktorasını tamamladı. Elhamdülillah, kendisini tebrik ediyoruz. Emeği geçen, Ailesi, hocaları herkesten Allah razı olsun, ilmini amelini hayırlı eylesin, daim eylesin. Amin.
"...(Allah’ım!) Duamı kabul eyle. Allah’ım! Senden gelecekte olacak şeylerin hayırlı olanlarını, yaptıklarımın hayırlısını, gizli şeylerin hayırlısını, açık olan şeylerin hayırlısını ve cennette yüksek dereceler istiyorum…"
(Hâkim, "De’avât", No:1911)

Hay Vakfımızın kurslarından mezun olmuş olan ve şuan, Almatı'da, Çimkent'te bulunan talebelerimiz de, bizlere desteklerini dualarını gönderdiler. Rabbim, tez zamanda bu Corona Virüsü illetinden ve bunun gibi hastalıklardan, ülkemizi, milletimizi, müslüman

on 22 Mart 2020
Gösterim: 286

Hay Vakfımızın kurslarından mezun olmuş olan ve şuan, Almatı'da, Çimkent'te bulunan talebelerimiz de, bizlere desteklerini dualarını gönderdiler. Rabbim, tez zamanda bu Corona Virüsü illetinden ve bunun gibi hastalıklardan, ülkemizi, milletimizi, müslümanları ve tüm insanlığı korusun, kurtarsın, Allah razı olsun onlardan, Allah kabul eylesin. Devamını nasip eylesin. Amiin.

 
 

Nefsini Bilen Rabbini Bilir. Oyüzden her zaman başkalarının hatalarını önce kendi hatalarımıza bakmak gerek. Hay Vakfı mezunlarımız Almata'da bir araya gelip tüm geçmişlerimiz için Kur'an okuyup dualar etmişler, Allah razı olsun. Allah kabul eylesin. Amii

on 03 Aralık 2019
Gösterim: 291

Nefsini Bilen Rabbini Bilir. Oyüzden her zaman başkalarının hatalarını önce kendi hatalarımıza bakmak gerek. Hay Vakfı mezunlarımız Almata'da bir araya gelip tüm geçmişlerimiz için Kur'an okuyup dualar etmişler, Allah razı olsun. Allah kabul eylesin. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“…Nefse ve ona birtakım kabiliyetler verip de iyilik ve kötülüklerini ilhâm edene yemin ederim ki; nefsini kötülüklerden arındıran kurtuluşa ermiş, onu kötülüklere gömen de ziyân etmiş, hüsrâna uğramıştır.” (Şems, 7-10)

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten menedersiniz…” (Âl-i İmrân, 110) Mezun olan öğrencilerimizden Argın Mırzabayulu, vakfımızı ziyarete geldi. Allah razı olsun. Rabbim, sağlık sıhhat başa

on 21 Kasım 2019
Gösterim: 323

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten menedersiniz…” (Âl-i İmrân, 110)
Mezun olan öğrencilerimizden Argın Mırzabayulu, vakfımızı ziyarete geldi. Allah razı olsun. Rabbim, sağlık sıhhat başarılar versin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “İyilikle kötülük bir olmaz, Sen (kötülüğü) en güzel bir şekilde önle. O zaman seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki candan bir dost olur. Buna (bu güzel davranışa) ancak sabredenler kavuşturulur; buna ancak (hayırdan) büy

on 18 Kasım 2019
Gösterim: 299

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“İyilikle kötülük bir olmaz, Sen (kötülüğü) en güzel bir şekilde önle. O zaman seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki candan bir dost olur. Buna (bu güzel davranışa) ancak sabredenler kavuşturulur; buna ancak (hayırdan) büyük nasibi olan kimse kavuşturulur.” (Fussılet, 34,35)
Rabbim, her zaman iyilik yapabilmeyi cümlemize nasip eylesin. Her türlü şerlerden muhafaza eylesin. Amiin. Mezun olan öğrencilerimizden sizlere çok çok selamlar, dualar var. Allah razı olsun hepinizden. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi, başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulu

on 13 Kasım 2019
Gösterim: 376

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi, başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulunursanız, yahut biriniz tuvaletten gelirse, yahut da kadınlara dokunmuşsanız (cinsî birleşme yapmışsanız) ve bu hallerde su bulamamışsanız temiz toprakla teyemmüm edin de yüzünüzü ve (dirseklere kadar) ellerinizi onunla meshedin. Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size (ihsan ettiği) nimetini tamamlamak ister; umulur ki şükredersiniz.” (Mâide, 6)
Eski Öğrencilerimizden Jumaali İbrahimoğlu hem İstanbul'u, hem Vakfımızı ziyarete geldi. Kazakistan'dan selam getirdi, Allah razı olsun. Amiin.

 
 

Vakfımızın eski mezunları, Yeni Eğitim Binamızın açılışını görmek için geldiler. (Narjigit bey, Sercan bey, Abay bey, Jumagali bey) Daha sonra Eyüp Sultan Hz. Ziyaret edildi. Allah razı olsun. "Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri

on 30 Ekim 2019
Gösterim: 364

Vakfımızın eski mezunları, Yeni Eğitim Binamızın açılışını görmek için geldiler. (Narjigit bey, Sercan bey, Abay bey, Jumagali bey) Daha sonra Eyüp Sultan Hz. Ziyaret edildi. Allah razı olsun.
"Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenlerden eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.” (Hâkim, Temin, No: 977) Günümüzün Feyzi ve bereketi üzerimize olsun.

 
 

Vakfımızın kursunda okuyup mezun olmuş eski öğrencilerimizden Erbol Kovdobayulu, yeni inşaat halindeki eğitim binamızı ziyarete geldi. Kazakistan'dan sizlere selamlarını iletti. Allah razı olsun. Selam ve Dualarımızla inşallah.

on 06 Eylül 2019
Gösterim: 375

Vakfımızın kursunda okuyup mezun olmuş eski öğrencilerimizden Erbol Kovdobayulu, yeni inşaat halindeki eğitim binamızı ziyarete geldi. Kazakistan'dan sizlere selamlarını iletti. Allah razı olsun. Selam ve Dualarımızla inşallah.

 
 

Bu sene ki, Hacca eskiden Hay Vakfında okumuş 4 öğrencimiz, Sadık Hocamız, Halillullah hocamız da gitmişler, selamları var, dua ediyorlar, Allah kabul eylesin,Amiin. “Ey mülkün gerçek sahibi olan Allah'ım! Mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden çekip alı

on 07 Ağustos 2019
Gösterim: 415

Bu sene ki, Hacca eskiden Hay Vakfında okumuş 4 öğrencimiz, Sadık Hocamız, Halillullah hocamız da gitmişler, selamları var, dua ediyorlar, Allah kabul eylesin,Amiin.
“Ey mülkün gerçek sahibi olan Allah'ım! Mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden çekip alırsın. Dilediğini yüceltirsin, dilediğinide alçaltırsın. Her türlü iyilik senin elindedir. Hiç kuşku yoksen her şeye kâdirsin.” (Âl-i İmrân, 3/2)
“Allah'ım! Şüphesiz ben nefsime çok zulmettim, günahları bağışlayacak olan yalnız sensin. Öyleyse katından bir af ile beni bağışla. Bana merhamet et, çünkü bağışlaması ve rahmeti çok olan sadece sensin.” (Buhari, Ezan, 149)
Bu ayın Feyiz ve Bereketi üzerimize olsun.

 
 

Eski mezunlarımız Almata'da bir araya geldiler. Tüm geçmişlerimiz için Kur'an okuyup dualar ettiler. Sizlere çok çok selamları var. Allah razı olsun. Allah kabul eylesin. Geçmişlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Amiin..

on 17 Nisan 2019
Gösterim: 522

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Benden sonra birtakım insanlar gelecek ki, onların her biri beni görebilmek uğruna ehlini ve malını vermeye can atarlar.” (Hâkim, Müstedrek, IV, 95)
Eski mezunlarımız Almata'da bir araya geldiler. Tüm geçmişlerimiz için Kur'an okuyup dualar ettiler. Sizlere çok çok selamları var. Allah razı olsun. Allah kabul eylesin. Geçmişlerimize rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Amiin.

 
 

Hay Vakfımızın, 1997-1998 yılında okuyup mezun olan Argın Mırzabek kardeşimiz eşi Kamila hanımla, Türkiyemizi ziyarete geldiler. Eğitimlerini arttırmak amacıyla Kamila hocamız, Türkiye'nin Konya ilinde Doktora eğitimi yapmaya başladı. Hepinize çok çok sel

on 09 Nisan 2019
Gösterim: 537

Hay Vakfımızın, 1997-1998 yılında okuyup mezun olan Argın Mırzabek kardeşimiz eşi Kamila hanımla, Türkiyemizi ziyarete geldiler. Eğitimlerini arttırmak amacıyla Kamila hocamız, Türkiye'nin Konya ilinde Doktora eğitimi yapmaya başladı. Hepinize çok çok selamları var. Allah razı olsun sizlerin yaptıkları yardımlar, bağışlar ile böyle güzel eğitimcilerimiz de yetişiyor. 
Allah razı olsun cümlenizden. Dualarınızı bekleriz. Amiin.

 
 

Vakfimızın, 1997-1999 yılı mezunu, Mirzabek Omarulu üstadım, Hay Vakfi aylık toplantımıza süpriz ziyaret yaptı, Umre dönüşü ziyareti bizi çok sevindirdi, nasip olsa, Hay Vakfi Binamiz da inşallah bitmek üzere, Tüm dostlara, arkadaşlara çok çok selamlar ve

on 28 Mart 2019
Gösterim: 590

Vakfimızın, 1997-1999 yılı mezunu, Mirzabek Omarulu üstadım, Hay Vakfi aylık toplantımıza süpriz ziyaret yaptı, Umre dönüşü ziyareti bizi çok sevindirdi, nasip olsa, Hay Vakfi Binamiz da inşallah bitmek üzere, Tüm dostlara, arkadaşlara çok çok selamlar ve dualar getirmiş. Allah razı olsun, Amin.