Ramazan ayınız mübarek, ömrünüz bereketli olsun. HAY Vakfı

on 20 May 2019
Gösterim: 3

Ramazan ayınız mübarek, ömrünüz bereketli olsun.
HAY Vakfı

 
 

2018-2019 Yılı Sezonu Şampiyonu Galatasaray'ın 22.Şampiyonluğunu Tebrik ederiz.Başarılar.

on 20 May 2019
Gösterim: 4

2018-2019 Yılı Sezonu Şampiyonu Galatasaray'ın 22.Şampiyonluğunu Tebrik ederiz.Başarılar.

 
 

Sayın Ömer Arısoy başkanın iftarındaydık. Allah kabul etsin. Samimiyetinden dolayı kendilerine teşekkür eder Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevinde muvaffakiyetler dileriz.

on 15 May 2019
Gösterim: 10

Allah kabul eylesin. Hayırlı ve Bereketli Ramazanlar...

Sayın Ömer Arısoy başkanın iftarındaydık. Allah kabul etsin. 
Samimiyetinden dolayı kendilerine teşekkür eder Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevinde muvaffakiyetler dileriz.

 

 

 

Rahmet abidesi olan Annelerimizin Günü Kutlu olsun, onlar her zaman başlarımızın tacıdır, ellerinden öperiz. Sağlık, huzur esenlikler diliyoruz, vefat eden annelerimize Rabbim, rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Amiin.

on 12 May 2019
Gösterim: 10

Rahmet abidesi olan Annelerimizin Günü Kutlu olsun, onlar her zaman başlarımızın tacıdır, ellerinden öperiz. Sağlık, huzur esenlikler diliyoruz, vefat eden annelerimize Rabbim, rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Amiin.

 
 

Cumamız Mübarek Olsun. Rabbim, dualarımızı kabul eylesin, Rahmet eylesin. 8 Mayıs 2019 Perşembe günü düzenlenen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'mızın düzenlediği Sultanahmette'ki iftara katılım sağladık. Allah razı olsun, Allah kabul eylesin. Amiin.

on 10 May 2019
Gösterim: 5

Cumamız Mübarek Olsun. Rabbim, dualarımızı kabul eylesin, Rahmet eylesin.
8 Mayıs 2019 Perşembe günü düzenlenen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'mızın düzenlediği Sultanahmette'ki iftara katılım sağladık. Allah razı olsun, Allah kabul eylesin. Amiin.

 
 

el-Vekîl: İşlerini kendisine bırakanın işlerini en iyi şekilde yapan, kendisine dayanılıp, güvenilen, her şeyi tedbir ve idare eden, gözeten, yarattığı bütün varlıkların işlerini idare eden, her şeye karşı her şeyin hakkını müdafaa eden, hakkı yerine geti

on 09 May 2019
Gösterim: 13

el-Vekîl: İşlerini kendisine bırakanın işlerini en iyi şekilde yapan, kendisine dayanılıp, güvenilen, her şeyi tedbir ve idare eden, gözeten, yarattığı bütün varlıkların işlerini idare eden, her şeye karşı her şeyin hakkını müdafaa eden, hakkı yerine getiren Rabbime sonsuz şükürler olsun. Amiin.

 
 

Ünlü Tarihçi, Yazar, Kadir Mısıroğlu Vefat Etmiştir, Allah Rahmet Eylesin,Mekanını Cennet Eylesin,Amin..

on 06 May 2019
Gösterim: 22

Ünlü Tarihçi, Yazar, Kadir Mısıroğlu Vefat Etmiştir, Allah Rahmet Eylesin,Mekanını Cennet Eylesin,Amin.

 
 
 

Ramazân-ı Şerîf, ömür takvimi içerisinde müs­tesnâ bir lûtuf ve rahmet ayı… Cenâb-ı Hakk’ın ümmet-i Muhammed’e bahşettiği, mânevî kıymetlerle dolu, ilâhî bir hazine…

on 06 May 2019
Gösterim: 25
 
 
 

Altınoluk Dergisi, 2019 – Mayıs, Sayı: 399, Sayfa: 032
Ramazân-ı Şerîf, ömür takvimi içerisinde müs­tesnâ bir lûtuf ve rahmet ayı… Cenâb-ı Hakk’ın ümmet-i Muhammed’e bahşettiği, mânevî kıymetlerle dolu, ilâhî bir hazine… Nitekim bir hadîs-i şerîfte:

“Eğer kullar, Ramazan’ın fazîletlerini bilselerdi, bütün senenin Ramazan olmasını temennî ederlerdi…” buyruluyor. (Heysemî, c. III, sf. 141)

Nasıl ki 24 saatlik bir gün içinde seher vaktinin, 7 günlük bir hafta içinde mübârek Cuma gününün ayrı bir husûsiyeti varsa, senenin ayları içinde de Ramazân-ı Şerîf’in öyle müstesnâ bir kıymeti bulunmaktadır.

Ramazân-ı Şerîf, ihtivâ ettiği müstesnâ fırsatlar sebebiyle, uhrevî kazançlara her zamankinden daha fazla gayret edilecek bir rahmet iklimidir.
.....

Ramazân-ı Şerîf, nefis muhâsebesinin de en feyizli mevsimidir. Bütün bir yıl boyunca mânen kaybettiklerimizi telâfi etmek, hatâ ve kusurlarımızı düzeltmek, ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından daha hayırlı hâle getirmek adına güzel başlangıçlar yapmak için Ramazân-ı Şerîfʼi büyük bir fırsat bilmeliyiz.

Bize bir bardak su ikram edene bile teşekkürü borç biliriz. Rabbimizʼin paha biçilmez bir hazine değerindeki ikramı olan Ramazân-ı Şerîfʼi de yüksek bir şükür hissiyâtıyla karşılamalıyız:

–Namaz, oruç gibi ferdî ibadetlere teksif olmakla,

–Zekât, infak, fitre, Yaratanʼdan ötürü yaratılanlara şefkat, merhamet ve hizmet gibi ictimâî ibadetlere göstereceğimiz gayretle,

–Kur’ân-ı Kerîm ile kuracağımız yakın ünsiyetle, Ramazân-ı Şerîf’e göstereceğimiz büyük îtinâ; Cenâb-ı Hakk’ın bu müstesnâ lûtfuna karşı, en güzel şükür ifadesidir.
....
“Kim fazîletine inanarak ve ecrini Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.” (Buhârî, Savm, 6)

“Kim, inanarak ve sevâbını Allah’tan umarak Ramazan gecelerini ihyâ ederse, geçmiş günahları affolunur.” (Buhârî, Terâvih, 46)

Tabi borçlar ve kul hakları bunun dışındadır. Hak sahipleriyle muhakkak helâlleşmek îcâb eder.

Yine Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz;

“Cibrîl -aleyhisselâm- bana göründü ve; «Ramazan’a erişip de günahları affedilmeyen kimse rahmetten uzak olsun!» dedi. Ben de «Âmîn!» dedim.” buyurmuşlardır. (Hâkim, IV, 170/7256; Tirmizî, Deavât, 100/3545)

Demek ki Ramazân-ı Şerîf’in gece ve gündüzlerini lâyıkıyla ihyâ edebilirsek, ilâhî af vaadi bizleri bekliyor. Fakat bunun zıddına, bu müstesnâ hazineye bîgâne kalıp ihmâlkâr davranırsak, ilâhî rahmetten mahrûmiyet tehlikesi mevcut! Yani bu kadar mühim, hassas ve kıymetli bir zaman dilimindeyiz…

Osman Nuri Topbaş Hocaefendiden alıntıladığım makalenin tümünden istifade edebilmeniz için Hocaefendinin veb adresinde veya Altınoluk dergisinde bulabilirsiniz

Hocaefendinin duasıyla;
Cenâb-ı Hak, Ramazân-ı Şerîf’i ebedî kurtuluşumuza medâr olacak sâlih amellerle ihyâ edebilmeyi nasîb eylesin. Ramazan rûhâniyeti içinde bir ömür yaşayıp son nefesimizi de ebedî bir bayram sabahı huzuruyla verebilmeyi, cümlemize lûtf u keremiyle ihsan buyursun.
Amin.

Ramazan ayımız mübarek, ömrümüz bereketli, ocağımız huzurlu, evladı iyalimiz hayırlı olsun Rabb’im milletimizin ve ümmetin birliğini dirliğini arttırsın. Dogu Türkistan’ımız olmak üzere tüm esaret altındaki milletlere, kardeşlerimize hürriyet nasip etsin

Suriye Azez bölgesinde bölücü terör örgütü ile gerçekleşen çatışmada Deniz Yüzbaşı Celalettin Özdemir şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet dileriz. Ailesinin ve milletimizin başı Sağolsun. Mekanı cennet olsun inşallah..

on 05 May 2019
Gösterim: 20

Suriye Azez bölgesinde bölücü terör örgütü ile gerçekleşen çatışmada Deniz Yüzbaşı Celalettin Özdemir şehit olmuştur.
Şehidimize Allah'tan rahmet dileriz. Ailesinin ve milletimizin başı Sağolsun. Mekanı cennet olsun inşallah.

 
 

Âişe (ranha)’ya Rasûlullah (sav)’in ahlâkı sorulduğunda : “O’nun ahlâkı Kur’ân’dı” diye cevap vermiştir. Kur’ân’ı kendisine ahlâk edinen bir zattan daha takvâ sahibi kim olabilir? Rabbim, yaptığınız tüm yardımları kabul eylesin. Rasûlullah (sav) buyurdula

on 01 May 2019
Gösterim: 26

Âişe (ranha)’ya Rasûlullah (sav)’in ahlâkı sorulduğunda : “O’nun ahlâkı Kur’ân’dı” diye cevap vermiştir. Kur’ân’ı kendisine ahlâk edinen bir zattan daha takvâ sahibi kim olabilir? Rabbim, yaptığınız tüm yardımları kabul eylesin.
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Ben güzel ahlâkı tamamlamak üzere gönderildim.” (Muvatta’, Hüsnü’l-huluk, 8)

 
 

Üçüncü Altın Madalyamızı da aldık 48 kg Alt genç Ekrem Demir AVRUPA ŞAMPİYONU MİLLİ SPORCUMUZ BAĞCILAR BELEDİYESİ Bağcılara Başarı Yakışıyor

on 30 Nisan 2019
Gösterim: 27

Üçüncü Altın Madalyamızı da aldık 48 kg Alt genç Ekrem Demir AVRUPA ŞAMPİYONU MİLLİ SPORCUMUZ BAĞCILAR BELEDİYESİ Bağcılara Başarı Yakışıyor @LokmanCagirici @BagcilarBld

 
 

el-Müteâlî: İzzet, şeref ve hükümranlık bakımından en yüce olan, aklın alabileceği her şeyden çok yüce olan, noksanlıklardan uzak, yücelik, şan, şeref, kuvvet ve kudret sahibi olan Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Yaptığınız her yardım inşallah yerine ul

on 30 Nisan 2019
Gösterim: 13

el-Müteâlî: İzzet, şeref ve hükümranlık bakımından en yüce olan, aklın alabileceği her şeyden çok yüce olan, noksanlıklardan uzak, yücelik, şan, şeref, kuvvet ve kudret sahibi olan Rabbimize sonsuz şükürler olsun. 
Yaptığınız her yardım inşallah yerine ulaşmaktadır. Allah razı olsun. Amiin.

 
 

Şaban ayını bitirmek üzereyiz. Rabbim, Ramazan-ı Şerife eriştirsin cümlemizi, Onun için Peygamberimiz (sav.)'e bol bol Salât ü Selâm okumamız gerek. Ki, Şefaatine nail olalım inşallah. Amiin. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Şüphesiz ki Allah ve melekleri, Peygamb

on 29 Nisan 2019
Gösterim: 17

Şaban ayını bitirmek üzereyiz. Rabbim, Ramazan-ı Şerife eriştirsin cümlemizi, Onun için Peygamberimiz (sav.)'e bol bol Salât ü Selâm okumamız gerek. Ki, Şefaatine nail olalım inşallah. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Şüphesiz ki Allah ve melekleri, Peygamber’e çokça salât ederler. Ey mü’minler! Siz de O’na salevât getirin ve tam bir teslîmiyetle selâm verin.” (Ahzâb, 56)

 
 

Rasûlullah (sav) buyurdular: “…Bana salât ü selâm getiriniz. Zira nerede olursanız olun, sizin salât ü selâmınız bana ulaşır.” (Ebû Dâvûd, Menâsik, 96-97/2042)

on 29 Nisan 2019
Gösterim: 20

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“…Bana salât ü selâm getiriniz. Zira nerede olursanız olun, sizin salât ü selâmınız bana ulaşır.” (Ebû Dâvûd, Menâsik, 96-97/2042)