"Üç dua vardır ki kabul edilmesinde şüphe yoktur: Mazlumun duası, yolcunun duası, ana babanın çocuğuna duası." (Ibn Mace, Ebu Daud) Rabbim, ülkemizi vatanımızı bayrağımızı millet imizi, askerimizi her türlü şerlerden korusun. İmanımızi güçlendirsin. Amiin

on 22 Ekim 2019
Gösterim: 1

"Üç dua vardır ki kabul edilmesinde şüphe yoktur: Mazlumun duası, yolcunun duası, ana babanın çocuğuna duası."
(Ibn Mace, Ebu Daud)
Rabbim, ülkemizi vatanımızı bayrağımızı millet imizi, askerimizi her türlü şerlerden korusun. İmanımızi güçlendirsin. Amiin.

 
 

Rasûlullah (sav) buyurdular: “İyilik güzel ahlâktır, kötülük vicdânını rahatsız eden, duymasını istemediğin şeydir.” (Tirmizi, Zühd, 52; Müsned, IV, 182) Rabbim, cümlemizin ahlakını güzel eylesin. İmanımızı güçlendirsin. Düşmanlarımıza fırsat vermesin. Bi

on 20 Ekim 2019
Gösterim: 1

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“İyilik güzel ahlâktır, kötülük vicdânını rahatsız eden, duymasını istemediğin şeydir.” (Tirmizi, Zühd, 52; Müsned, IV, 182)
Rabbim, cümlemizin ahlakını güzel eylesin. İmanımızı güçlendirsin. Düşmanlarımıza fırsat vermesin. Bizleri her zaman uyanık eylesin. Tüm şehitlerimize, geçmişlerimize Rahmet Eylesin. Amiin.

 
 

Dostlara Selam ve Dua ile...

on 19 Ekim 2019
Gösterim: 1
 
 
 
 

KORKMA SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK...

on 19 Ekim 2019
Gösterim: 1
 
 
 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Hasta olan yakınlarımızı ziyaret edelim. Yoksa tanıdıklarımızın hasta yakınlarına manevi destek olalım. Unutmayalım ki, hastane, yetimhane, huzur evlerinde yaşlı gözleriyle pencerelerinden yolumuzu gözleyenler var. Hadi bugünüm

on 18 Ekim 2019
Gösterim: 1

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Hasta olan yakınlarımızı ziyaret edelim. Yoksa tanıdıklarımızın hasta yakınlarına manevi destek olalım. Unutmayalım ki, hastane, yetimhane, huzur evlerinde yaşlı gözleriyle pencerelerinden yolumuzu gözleyenler var. Hadi bugünümüzü onlara ayıralım!

 
 

eş-Şehîd: Hiçbir şey kendisine gizli olmayıp her şeye şâhit olan, her zaman ve her yerde hazır olan, ahirette de herkese halini bildirecek olan Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Tüm geçmişlerimize, Şehitlerimize Rahmet eylesin. Birliğimizi, kardeşliğimizi

on 17 Ekim 2019
Gösterim: 1

eş-Şehîd: Hiçbir şey kendisine gizli olmayıp her şeye şâhit olan, her zaman ve her yerde hazır olan, ahirette de herkese halini bildirecek olan Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
Tüm geçmişlerimize, Şehitlerimize Rahmet eylesin. Birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Amiin.

 
 

Şükür İnsanı Yüceltir, ne kadar zorluklar çeksek, ne kadar daralsak ta, Yardımcımız Allah'tır, Rabbimize yönelim yine de şükür etmek, Rabbim'den(c.c.) istememiz gerek. Başka hangi kapımız var? Değil mi? Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Amiin. Cenâb-ı Hak

on 17 Ekim 2019
Gösterim: 1

Şükür İnsanı Yüceltir, ne kadar zorluklar çeksek, ne kadar daralsak ta, Yardımcımız Allah'tır, Rabbimize yönelim yine de şükür etmek, Rabbim'den(c.c.) istememiz gerek. Başka hangi kapımız var? Değil mi? Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!” (Bakara, 152)

 
 

Duâda Dikkat Etmek Gerek, Güzel ve hayırlı şeyler istemek gerek, Rabbim, tüm dualarımızı kabul eylesin. Vatanımızı, Bayrağımızı, Devletimizi, Milletimizi Payidar Eylesin. Amiin. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Duâlarına şu sözleri de ekle. De ki: «Ey güçlükleri k

on 15 Ekim 2019
Gösterim: 0

Duâda Dikkat Etmek Gerek, Güzel ve hayırlı şeyler istemek gerek, Rabbim, tüm dualarımızı kabul eylesin. Vatanımızı, Bayrağımızı, Devletimizi, Milletimizi Payidar Eylesin. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Duâlarına şu sözleri de ekle. De ki: «Ey güçlükleri kolaylaştıran Allah!Ey Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, âhirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru!” (Bakara, 201)

 
 

Teşekkürler Türkiye-1 Fransa -1

on 15 Ekim 2019
Gösterim: 1

Teşekkürler Türkiye-1 Fransa -1

 
 

Elhamdülillah. Teşekkürler Türkiyem 1 - Fransa 1

on 14 Ekim 2019
Gösterim: 1

Elhamdülillah. Teşekkürler Türkiyem 1 - Fransa 1

 
 

BAŞARILAR DİLİYORUZ, ELHAMDÜLİLLAH... Hem Dünya Bayanlar Boks Şampiyonasında Busenaz Sürmeneli, Hem de Dünya Jimnastik Erkekler Şampiyonasında İbrahim Çolak, Şampiyon olarak bizleri gururlandırdılar. Maşallah, berakallah, Rabbim nazarlardan korusun. Başar

on 14 Ekim 2019
Gösterim: 1

BAŞARILAR DİLİYORUZ, ELHAMDÜLİLLAH...
Hem Dünya Bayanlar Boks Şampiyonasında Busenaz Sürmeneli, Hem de Dünya Jimnastik Erkekler Şampiyonasında İbrahim Çolak, Şampiyon olarak bizleri gururlandırdılar. Maşallah, berakallah, Rabbim nazarlardan korusun. Başarılarının devamını nasip eylesin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Bilerek hakkı bâtıl ile karıştırmayın, hakkı gizlemeyin.” (Bakara, 42) İnsanın hayatta hak ve hukûkuna en fazla titizlik göstermesi gerekenler ise, en yakınlarından başlayarak anne-babası, âilesi, hısım-akrabâsı, konu-komşusu, beşe

on 14 Ekim 2019
Gösterim: 1

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Bilerek hakkı bâtıl ile karıştırmayın, hakkı gizlemeyin.” (Bakara, 42)
İnsanın hayatta hak ve hukûkuna en fazla titizlik göstermesi gerekenler ise, en yakınlarından başlayarak anne-babası, âilesi, hısım-akrabâsı, konu-komşusu, beşerî münâsebetlerde bulunduğu herkes, hattâ kendisiyle bir şekilde ilgisi bulunan bütün mahlûkattır.
Öyleyse her zaman ince gönüllü, titiz olmamız gerek. Rabbim , cümlemizi iyilerden eylesin. Ordumuza, askerimize güç kuvvet versin. Amiin.

 
 

Gözler Kör Olmaz, kalpler kör olur. O yüzden Kalplerimizi her zaman temiz ve imanlı tutmamız gerek. Tüm geçmişlerimiz, Şehitlerimiz için hatim okundu, duası yapıldı. Allah kabul eylesin. Allah razı olsun. Amiin. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey habîbim! Sana ka

on 13 Ekim 2019
Gösterim: 1

Gözler Kör Olmaz, kalpler kör olur. O yüzden Kalplerimizi her zaman temiz ve imanlı tutmamız gerek. Tüm geçmişlerimiz, Şehitlerimiz için hatim okundu, duası yapıldı. Allah kabul eylesin.
Allah razı olsun. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey habîbim! Sana karşı gelenler hiç yeryüzünde gezmediler mi? Zîrâ gezselerdi elbette düşünebilecek kalbleri, işitebilecek kulakları olurdu. Ama gerçek şu ki, gözler kör olmaz; lâkin göğüsler içindeki kalbler kör olur.” (Hac, 46)

 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Gönül Temizliği Gerek, heva ve heveslerimizi temizleyip, salim bir kalble Allah'a yönelmemiz gerek. Rabbim, cümlemizin kalbini selamete erdirsin. Dualarımızı kabul eylesin. Şehitlerimize, Geçmişlerimize Rahmet Eylesin. Amiin. C

on 11 Ekim 2019
Gösterim: 1
CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Gönül Temizliği Gerek, heva ve heveslerimizi temizleyip, salim bir kalble Allah'a yönelmemiz gerek. Rabbim, cümlemizin kalbini selamete erdirsin. Dualarımızı kabul eylesin. Şehitlerimize, Geçmişlerimize Rahmet Eylesin. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey Peygamber! Hevâ ve hevesini ilâh hâline getirenleri gördün mü?...” (Furkân, 43)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Kalp, rüzgârların çölde bir sağa bir sola savurduğu kuş tüyü gibi şekilden şekle girer.” (İbn-i Mâce, Mukaddime, 10; Ahmed, IV, 408, 419)