Allah’ım! Ramazan’ı bizler için hayırlı ve anlamlı kıl. Kur’an’ın aydınlığıyla aydınlandığımız, hatalarımızı düzelttiğimiz, ıslah edici faaliyetlerde bulunduğumuz, benim ve dostlarım için bolca infak ettiğimiz bir ay olsun. Ve Sana daha çok yaklaştığımız

on 17 Nisan 2021
Gösterim: 9
Allah’ım!
Ramazan’ı bizler için hayırlı ve anlamlı kıl. Kur’an’ın aydınlığıyla aydınlandığımız, hatalarımızı düzelttiğimiz, ıslah edici faaliyetlerde bulunduğumuz, benim ve dostlarım için bolca infak ettiğimiz bir ay olsun. Ve Sana daha çok yaklaştığımız bir ay olsun .
HAFTASONUN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSBir çiçek ve şunu diyen bir yazı 'Hayırlı Sabahlar' görseli olabilir

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN... Rabbim Sağlık - sıhhat ve afiyette daim eylesin, görünür görünmez, maddi manevi bütün hastalık, kaza, bela ve musibetlerden muhaza buyursun.. Dualarınızı makbul, umduklarınıza nail, korktuklarınızdan emin eylesin inşallah...

on 16 Nisan 2021
Gösterim: 8
CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN... Rabbim
Sağlık - sıhhat ve afiyette daim eylesin, görünür görünmez, maddi manevi bütün hastalık, kaza, bela ve musibetlerden muhaza buyursun..
Dualarınızı makbul, umduklarınıza nail, korktuklarınızdan emin eylesin inşallah...
Dua eder, dualarınızı bekleriz.
 

*Allah’ım! * En güzel tevekkül ve sürekli teveccüh ile bizi rızıklandır. Şeytanın vesveselerine karşı her zaman yanımızda ol. Görünür görünmez; uzak ve yakın; bildiğimiz ve bilmediğimiz şerlerden bizi koru. Allahım* sevgin ve merhametin tüm varlığımızı ku

on 15 Nisan 2021
Gösterim: 8
*Allah’ım! *
En güzel tevekkül ve sürekli teveccüh ile bizi rızıklandır. Şeytanın vesveselerine karşı her zaman yanımızda ol. Görünür görünmez; uzak ve yakın; bildiğimiz ve bilmediğimiz şerlerden bizi koru.
*Allahım* sevgin ve merhametin tüm varlığımızı kuşat ve varlığın kalplerimize huzur ve muhabbet versin. Dünya’ya ait hiçbir şey senin sevginden önce gelmesin.
*Allahım* Biz Ancak sana ibadet eder, Ve ancak senden yardım dileriz. Bizi doğru yola ilet, Kendine nimet verdiğin kimselerin yoluna ilet, Gazap edilenlerin ve sapmışların yoluna değil Allahım Amin.
*RAMAZAN’IN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN*
 

HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN “Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’ân’ın indirildiği aydır…” (el-Bakara, 185) Ramazan, istikamet ayı Ramazan, oruçla talim ve şükür ayı Ramazan, infak ayı...

on 14 Nisan 2021
Gösterim: 19
HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN
“Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’ân’ın indirildiği aydır…” (el-Bakara, 185)
Ramazan, istikamet ayı
Ramazan, oruçla talim ve şükür ayı
Ramazan, infak ayı
Ramazan, ibadet ayı
Ramazan muhasebe ayı
Ramazan, bin aydan hayırli bir ay
Ramazan, ömrü istikamet üzere yaşayanların terhis ayıdır.
Bilmeden yol gidilmez. O zaman daha fazla Kur'an'la haşır neşir olmak zorundayız. Kur'an'la haşır neşir olabilmekte, Onu en güzel şekilde açıklayan Hz Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellemi tanımakla olur.
“…Resûl size ne verdiyse onu alın! Size neyi yasakladıysa ondan da kaçının ve Allâh’tan korkun! Çünkü Allâh’ın azâbı şiddetlidir.” (el-Haşr, 7)
“Ey îmân edenler! Allâh’a itâat edin ve Peygamber’e itâat edin ki amellerinizi boşa çıkarmayın!” (Muhammed, 33)
Bu ayın rahmet olabilmesi için "en güzel örnek" olan Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemi daha yakından tanımali, istikametimiz için Onun sünnetine sarılmalıyiz.
Onu tanıdıkça "rahmet insanı" olabiliriz.
Rahmet ayında, rahmet Peygamberini gelin daha fazla tanıyalım. Onu tanıdıkça, islamı daha güzel anlarız. Anladıkça ibadetlerimiz daha şuurlu, şuur ise istikamet üzere yaşatır. İstikameti Allah olanın son nefesi bayram olur.
Allah Rasulü sallallahu aleyhi ve sellem “Allah’ın, kötü söz ve davranışları terk etmeyen adamın yemeyi ve içmeyi terk etmesine ihtiyacı yoktur.”.(Buhari, Savm, 8.)
Aziz ve celîl olan Allah "İnsanın oruç dışında her ameli kendisi içindir. Oruç benim içindir, mükafatını da ben vereceğim" buyurmuştur.
Oruç kalkandır. Biriniz oruç tuttuğu gün kötü söz söylemesin ve kavga etmesin. Şayet biri kendisine söver ya da çatarsa: 'Ben oruçluyum' desin.
Muhammed'in canı kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, oruçlunun ağız kokusu, Allah katında misk kokusundan daha güzeldir.
Oruçlunun rahatlayacağı iki sevinç anı vardır: Birisi, iftar ettiği zaman, diğeri de orucunun sevabıyla Rabbine kavuştuğu andır."
(Buharî, Savm 9; Müslim, Sıyam 163)
Ramazanı Şerifi idrak ederek; Rabb'imizin rahmetine, mağfiretine nail olan, cehennemden kurtulan nasiplilerden eylesin. (amin)
Ramazan ayınız mübarek, ömrünüz bereketli olsun.
Allah'a emanet olunuz.
 

Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Muhakkak Allâhü Teâlâ, Ramazan orucunu size farz kıldı. Ben de gecelerinde terâvihi sünnet kıldım. Kim inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek bu ayın orucunu tutar, geceleri kâim olursa (terâvih namazı ve s

on 13 Nisan 2021
Gösterim: 13
Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Muhakkak Allâhü Teâlâ, Ramazan orucunu size farz kıldı. Ben de gecelerinde terâvihi sünnet kıldım. Kim inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek bu ayın orucunu tutar, geceleri kâim olursa (terâvih namazı ve sâir nafile namaz kılarsa), annesinin onu dünyaya getirdiği (günkü) gibi günahlarından kurtulur.” (Sünen-i Nesâî)
RAMAZAN AYINIZ KUTLU OLSUN!
 

*Ya Rabbim, Beni ve bu dualara amin diyen bütün dostlarımı Pazartesi günü hürmetine Sana çok şükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygı gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimselerden yap. süphesiz ki sen tövbeleri kabul

on 12 Nisan 2021
Gösterim: 16
*Ya Rabbim,
Beni ve bu dualara amin diyen bütün dostlarımı Pazartesi günü hürmetine Sana çok şükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygı gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimselerden yap.
süphesiz ki sen tövbeleri kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenlerden eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.
HAFTA’NIN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN
 

Allah’ım, milletimize, askerimize güç kuvvet versin inşallah. Yavrularımıza, başarı, huzur, bereket ve sağlık içinde bir ömür lütfeyle! Onları her türlü kötülüklerden ve zararlı alışkanlıklardan muhafaza eyle , bizlerin kazançlarını çoğalt haftamızı berek

on 11 Nisan 2021
Gösterim: 32
Allah’ım, milletimize, askerimize güç kuvvet versin inşallah.
Yavrularımıza, başarı, huzur, bereket ve sağlık içinde bir ömür lütfeyle! Onları her türlü kötülüklerden ve zararlı alışkanlıklardan muhafaza eyle , bizlerin kazançlarını çoğalt haftamızı bereketlendir Allah’ım!
HAYIRLI BEREKETLİ HAFTASONU DİLERİZ.
 

*Rabbim, hastalık gelmeden sağlığın, yokluğa düşmeden varlığın, ölüm gelmeden hayatın kıymetini bilenlerden eyle bizi. * Allâhumme ya müfettihal ebvâb, iftah lenâ hayral bab.Ey kapıları açan Allah'ım bize hayır kapılarını aç *Allahım,Gireceğimiz Ramazan’ı

on 10 Nisan 2021
Gösterim: 47
*Rabbim,
hastalık gelmeden sağlığın, yokluğa düşmeden varlığın, ölüm gelmeden hayatın kıymetini bilenlerden eyle bizi.
* Allâhumme ya müfettihal ebvâb, iftah lenâ hayral bab.Ey kapıları açan Allah'ım bize hayır kapılarını aç
*Allahım,Gireceğimiz Ramazan’ı Şerif’i bizlere bereketli kıl , sıkıntılarımızı gider , Ramazan ayını bizlere kolaylaştır , tutacağınız Oruçları kabul eyle , bizleri boşuna aç kalanlardan eyleme ALLAHIM..
HAFTASONUN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN
 

Ya Rabbim, CUMA GÜNÜMÜZ HAYIRLI VE MÜBAREK OLSUN **Ya Rab, Recep ve Şabanı mübarek eyle bizi Ramazan'ı şerife kavuştur. Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur. *Allahım!Ancak sana kulluk eder ve

on 09 Nisan 2021
Gösterim: 27
Ya Rabbim, CUMA GÜNÜMÜZ HAYIRLI VE MÜBAREK OLSUN
**Ya Rab, Recep ve Şabanı mübarek eyle bizi Ramazan'ı şerife kavuştur.
Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur.
*Allahım!Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir.
*Ya Rab* ! Bu Cuma günü ve sabahı hürmetine dualarımıza amin diyerek Meded bekleyen darda olanlara genişlik, sıkıntıda olanlara ferahlık, hastalara şifalar borçlulara edalar lütfeyle *ALLAH'IM,
CUMA’NIN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN.
 

Ya Rabbim, CUMA GÜNÜMÜZ HAYIRLI VE MÜBAREK OLSUN **Ya Rab, Recep ve Şabanı mübarek eyle bizi Ramazan'ı şerife kavuştur. Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur. *Allahım!Ancak sana kulluk eder ve

on 09 Nisan 2021
Gösterim: 20
Ya Rabbim, CUMA GÜNÜMÜZ HAYIRLI VE MÜBAREK OLSUN
**Ya Rab, Recep ve Şabanı mübarek eyle bizi Ramazan'ı şerife kavuştur.
Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur.
*Allahım!Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir.
*Ya Rab* ! Bu Cuma günü ve sabahı hürmetine dualarımıza amin diyerek Meded bekleyen darda olanlara genişlik, sıkıntıda olanlara ferahlık, hastalara şifalar borçlulara edalar lütfeyle *ALLAH'IM,
CUMA’NIN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN.
 

GÜNÜMÜZ HAYIRLI OLSUN. Rabbim, tüm Geçmişlerimize şehitlerimize gazilerimize atalarımıza analarımızın Rahmet Eylesin Mekanlarını cennet eylesin Amin... "Kim insanların gücenmesini göze alarak (insanlar gücense bile) Allah’ın rızasını gözetirse, insanlarda

on 08 Nisan 2021
Gösterim: 31
GÜNÜMÜZ HAYIRLI OLSUN.
Rabbim, tüm Geçmişlerimize şehitlerimize gazilerimize atalarımıza analarımızın Rahmet Eylesin Mekanlarını cennet eylesin Amin...
"Kim insanların gücenmesini göze alarak (insanlar gücense bile) Allah’ın rızasını gözetirse, insanlardan gelen sıkıntılara karşı Allah ona yeter. Kim de Allah’ın gücenmesini göze alarak (Allah gücense bile) insanların rızasını gözetirse, Allah, onu insanlar(ın insafın)a bırakır." (Tirmizi, Zühd, 64; Kenzu’l-Ummal, h. no: 43034
Rabb’imiz, bize yakin iman, salih amel, güzel ahlak, gönül zenginliği ver. Takva ile süsle. Senin rızan bize yeter.
Gününüz mübarek, ömrünüz bereketli olsun inşaallah..
 

*Allahım* , bu sabahı taksim edeceğin hayırdan , Hidayet vereceğin Nurdan , dağıtacağın rahmetten , vereceğin rızıktan, gidereceğin sıkıntıdan , kaldıracağın musibetten ve koruyacağın fitneden en çok nasiplendiren kullarından eyle beni ve dostlarımı kabul

on 07 Nisan 2021
Gösterim: 33
*Allahım* , bu sabahı taksim edeceğin hayırdan , Hidayet vereceğin Nurdan , dağıtacağın rahmetten , vereceğin rızıktan, gidereceğin sıkıntıdan , kaldıracağın musibetten ve koruyacağın fitneden en çok nasiplendiren kullarından eyle beni ve dostlarımı kabul eylesin. AMİN
ŞABAN AYI’NIN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN
 

*RABBİM, gönül dostlarımdan kimin maddi ve manevi ne sıkıntısı varsa hepsini gider . Dostlarımı , sevenlerimi , sevdiklerimi ve bizi selamete çıkar . Gidenlerimize rahmetini , kalanlarımıza merhametini , bedenlerimize sıhhat ve afiyetini , hanelerimize bo

on 07 Nisan 2021
Gösterim: 25
*RABBİM, gönül dostlarımdan kimin maddi ve manevi ne sıkıntısı varsa hepsini gider .
Dostlarımı , sevenlerimi , sevdiklerimi ve bizi selamete çıkar . Gidenlerimize rahmetini , kalanlarımıza merhametini , bedenlerimize sıhhat ve afiyetini , hanelerimize bolluk ve bereketini , huzur ve selametini bol bol ikram ve ihsan eyle Allahım .İşimize ve hayatımıza tüm rahmetinle sahip çık , dost ve arkadaşlarımızı koru ve kolla. Biz her gün olduğu gibi bugün de şerden ve kötülükten sana sığınırız.
 

*Rabbim! Gökten rahmetini, yerden bereketini, gönlümüzden merhametini eksik etme Kalplerimizden yorgunluğu, ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır Allahım . *Allah'ım* haftaya başladığımız bu yeni günde senden hayır diliyoruz. İşimize ve hayatımıza tüm rahmetinl

on 06 Nisan 2021
Gösterim: 27
*Rabbim!
Gökten rahmetini, yerden bereketini, gönlümüzden merhametini eksik etme
Kalplerimizden yorgunluğu, ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır Allahım .
*Allah'ım* haftaya başladığımız bu yeni günde senden hayır diliyoruz. İşimize ve hayatımıza tüm rahmetinle sahip çık , dost ve arkadaşlarımızı koru ve kolla. Biz her gün olduğu gibi bugün de şerden ve kötülükten sana sığınırız.
*HAYIRLI BEREKETLİ HAFTA OLSUN.