“Allah'ım! Kulağımın kötülüğünden, gözümün kötülüğünden, dilimin kötülüğünden, kalbimin kötülüğünden, tenimin kötülüğünden sana sığınırım.” (Nesâî, İstiâze, 4) Cumanın feyzi ve bereketi üzerimize olsun.

on 06 Aralık 2019
Gösterim: 3

“Allah'ım! Kulağımın kötülüğünden, gözümün kötülüğünden, dilimin kötülüğünden, kalbimin kötülüğünden, tenimin kötülüğünden sana sığınırım.” (Nesâî, İstiâze, 4)
Cumanın feyzi ve bereketi üzerimize olsun.

 
 

el-Muhsî: Sonsuz ilmi ile her şeyi kuşatan ve mülkündeki her şeyin sayısını bilen, her yapılanı bir bir sayan Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Şer güçlerin fesatlarından muhafaza eylesin. Yer üstü ve yer altı felaketl

on 02 Aralık 2019
Gösterim: 4

el-Muhsî: Sonsuz ilmi ile her şeyi kuşatan ve mülkündeki her şeyin sayısını bilen, her yapılanı bir bir sayan Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Şer güçlerin fesatlarından muhafaza eylesin. Yer üstü ve yer altı felaketlerinden ülkemizi muhafaza eylesin. Amiin.

 
 

Kalb, Allah’ın çok değer verdiği, devamlı surette bakıp kontrol ettiği merkezdir. Bu sebeple onu kötü duygulardan arındırmak, dinin tavsiye ettiği güzel hâl ve davranışlara sahip kılmak gerekir. Rabbim, birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Kardeşlik bağl

on 29 Kasım 2019
Gösterim: 2

Kalb, Allah’ın çok değer verdiği, devamlı surette bakıp kontrol ettiği merkezdir. Bu sebeple onu kötü duygulardan arındırmak, dinin tavsiye ettiği güzel hâl ve davranışlara sahip kılmak gerekir.
Rabbim, birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Kardeşlik bağlarımızı güçlendirsin. Amiin.

 
 

el-Vehhâb: Bağışı çok olan, karşılıksız veren, nimetlerinin ardı arkası kesilmeyen, mü’min ya da kâfir ayrımı yapmadan, bütün mahlûkuna nimetlerini yağdıran, ihsân eden Rabbim'ize sonsuz şükürler olsun. Rabbim, nimetini bilen kullarından eylesin. Evimizin

on 27 Kasım 2019
Gösterim: 3

el-Vehhâb: Bağışı çok olan, karşılıksız veren, nimetlerinin ardı arkası kesilmeyen, mü’min ya da kâfir ayrımı yapmadan, bütün mahlûkuna nimetlerini yağdıran, ihsân eden Rabbim'ize sonsuz şükürler olsun.
Rabbim, nimetini bilen kullarından eylesin. Evimizin, işimizin, ülkemizin bereketini arttırsın. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin…” (Hucurât, 12) Kimsenin Gizli Hallerini Araştırmamak gerek, günahsız insan

on 26 Kasım 2019
Gösterim: 5

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin…” (Hucurât, 12)
Kimsenin Gizli Hallerini Araştırmamak gerek, günahsız insan yoktur, önemli olan günahlara tövbe edip, Yine, yeniden Rabbimize yönelmek gerek. Rabbim, cümlemizi günahlardan muhafaza eylesin. Geçmişlerimize, Şehitlerimize, Gazilerimize rahme eylesin. Amiin.

 
 

"KIRAN- 7 OPERASYONU" BAŞLADI DEVAM EDİYOR. 2 Bin 250 Personelle Tunceli'nin Munzur Vadisi'nde Yapılıyor. Rabbim, tüm yurt içinde ve yurt dışında görev yapan askerlerimizi korusun, Muzaffer Eylesin. RABBİM AYAKLARINA TAŞ DEĞDİRMESİN. AMİİN.

on 25 Kasım 2019
Gösterim: 6

"KIRAN- 7 OPERASYONU" BAŞLADI DEVAM EDİYOR.
2 Bin 250 Personelle Tunceli'nin Munzur Vadisi'nde Yapılıyor.
Rabbim, tüm yurt içinde ve yurt dışında görev yapan askerlerimizi korusun, Muzaffer Eylesin. RABBİM AYAKLARINA TAŞ DEĞDİRMESİN. AMİİN.

 
 

Medeniyetimizdeki en yüce eserlerin, kişiliğimizdeki en derin hasletlerin altında şüphesiz kıymetli öğretmenlerimizin imzası vardır. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız. Ellerinden öperiz.

on 24 Kasım 2019
Gösterim: 4

Medeniyetimizdeki en yüce eserlerin, kişiliğimizdeki en derin hasletlerin altında şüphesiz kıymetli öğretmenlerimizin imzası vardır. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız. Ellerinden öperiz.

 
 

VEFAT! Molku Kabılkak hacının eşi (Dagöy) Meskure Yerli apa vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı, sabır ve metanetler dileriz. Cenazesi 24 Kasım 2019 Pazar günü (bugün) öglen namazını müteakip Güneşli Altay camiinden ka

on 24 Kasım 2019
Gösterim: 9

VEFAT!

Molku Kabılkak hacının eşi (Dagöy) Meskure Yerli apa vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı, sabır ve metanetler dileriz. Cenazesi 24 Kasım 2019 Pazar günü (bugün) öglen namazını müteakip Güneşli Altay camiinden kaldırılacaktır.

 
 

ŞEHİDİMİZ VAR, ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANINI CENNET EYLESİN. Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. M.Akif Ersoy

on 23 Kasım 2019
Gösterim: 4
ŞEHİDİMİZ VAR, ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANINI CENNET EYLESİN.
Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak. M.Akif Ersoy
Rabbim, vatanımızı, milletimizi, devletimizi, milletimizi payidar eylesin. Şehitlerimize, gazilerimize, geçmişlerimize rahmet eylesin. Amiin.
 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Sakın zâlimlerin yaptığından Allah’ı gafil sanma! O, sadece onları, gözlerin dehşetten donup kalacağı, bir noktaya dikilip bakacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim, 42) Rabbim, cümlemize sağlık, huzur, ber

on 22 Kasım 2019
Gösterim: 8

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Sakın zâlimlerin yaptığından Allah’ı gafil sanma! O, sadece onları, gözlerin dehşetten donup kalacağı, bir noktaya dikilip bakacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim, 42)
Rabbim, cümlemize sağlık, huzur, bereket versin. Hastalarımıza şifalar, dertlilerimize devalar, borçlularımıza edalar nasip eylesin. Ülkemizi, bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi korusun. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ve ona beklemediği yerden rızık verir. Kim Allah’a güvenirse O, ona yeter. Şüphesiz Allah, emrini yerine getirendir. Allah her şey için bir ölçü koymuştur.” (Talâk, 3) Allah’a Güvenin! o en güzel Vekil'dir.(c.c.) her zaman Rabbimiz

on 19 Kasım 2019
Gösterim: 8

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ve ona beklemediği yerden rızık verir. Kim Allah’a güvenirse O, ona yeter. Şüphesiz Allah, emrini yerine getirendir. Allah her şey için bir ölçü koymuştur.” (Talâk, 3)
Allah’a Güvenin! o en güzel Vekil'dir.(c.c.) her zaman Rabbimizden isteyip, O'na(c.c.) yalvarmak gerek. Rabbim tüm dualarımızı kabul eylesin. Öğrencilerimiz kısa tatilde gezi yaparak moral depoluyorlar. Vesile olanlardan Allah razı olsun.

 
 

Teşekkürler Türkiyem, Helal olsun sizlere, A Milli Takımımız Andorra karşısında da çok üstün oynadı. Ve Maçı aldı. Bu sene yakaladığımız grafik Türk futbolu için gerçekten sevindirici. Maşallah berakallah... #EURO2020Yolunda Andorra:0 -Türkiye:2

on 18 Kasım 2019
Gösterim: 8

Teşekkürler Türkiyem, Helal olsun sizlere,
A Milli Takımımız Andorra karşısında da çok üstün oynadı. Ve Maçı aldı. Bu sene yakaladığımız grafik Türk futbolu için gerçekten sevindirici. Maşallah berakallah...
#EURO2020Yolunda Andorra:0 -Türkiye:2

 
 

16.11.2019 Cumartesi günü, Zeytinburnu Belediyesi ve #Kazakistan Astana Devlet Tiyatrosu’nun programını izledik. Ortak kültürümüzün bir parçası olan #Şanırak müzikal tiyatro oyunuyla hepimizi çok duygulandırdılar. Sağolsunlar. Merak edenler için: Şanırak,

on 17 Kasım 2019
Gösterim: 9

16.11.2019 Cumartesi günü, Zeytinburnu Belediyesi ve #Kazakistan Astana Devlet Tiyatrosu’nun programını izledik.
Ortak kültürümüzün bir parçası olan #Şanırak müzikal tiyatro oyunuyla hepimizi çok duygulandırdılar. Sağolsunlar.
Merak edenler için: Şanırak, otağın tepesinde bulunan birleşim parçasının adıdır. Birlik ve kardeşliği temsil eder.

 
 

Resûlullah Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Kim abdestinin sonunda bir kere ‘İnnâ enzelnâhü fî leyleti'l-kadr’ (sûresini) okursa sıddîklardan olur. İki kere okursa şehîdler dîvânına yazılır. Üç kere okursa Allâhü Teâlâ onu peygamberler t

on 16 Kasım 2019
Gösterim: 7

Resûlullah Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Kim abdestinin sonunda bir kere ‘İnnâ enzelnâhü fî leyleti'l-kadr’ (sûresini) okursa sıddîklardan olur. İki kere okursa şehîdler dîvânına yazılır. Üç kere okursa Allâhü Teâlâ onu peygamberler topluluğu ile beraber haşreder.” (Deylemî, Müsnedü'l-Firdevs)
Hafta sonunuz hayırlı Olsun.