"Bedenime afiyet veren, rûhumu bana iâde eden ve bana kendisini zikretme imkânı veren Allâh’a hamd olsun" (Tirmizî, De’avât, 20) “Ey Rabbim! Beni ve kardeşimi bağışla, bizi rahmetine gark eyle! Sen merhametlilerin en merhametlisisin.” (A'râf, 7/151) Günün

on 07 Aralık 2019
Gösterim: 2

"Bedenime afiyet veren, rûhumu bana iâde eden ve bana kendisini zikretme imkânı veren Allâh’a hamd olsun" (Tirmizî, De’avât, 20)
“Ey Rabbim! Beni ve kardeşimi bağışla, bizi rahmetine gark eyle! Sen merhametlilerin en merhametlisisin.” (A'râf, 7/151)
Günün Feyzi ve Bereketi üzerimize olsun .

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Серікбай Қылышбай ve Нурбек Тохай dahil, yemek yiyen insanlar, oturan insanlar, çocuk, iç mekan ve yiyecek
 

“Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olanlardan eyle, soyumuzdan da sana teslim olacak bir ümmet çıkar. Bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et. Şüphesiz tövbeleri kabul eden,merhameti bol olan sensin. ” (Bakara, 2/128) Günümüzün feyiz ve bereketi ü

on 05 Aralık 2019
Gösterim: 2

“Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olanlardan eyle, soyumuzdan da sana teslim olacak bir ümmet çıkar. Bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et. Şüphesiz tövbeleri kabul eden,merhameti bol olan sensin. ” (Bakara, 2/128)
Günümüzün feyiz ve bereketi üzerimize olsun.

 
 

"Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiç bir nimeti

on 04 Aralık 2019
Gösterim: 4

"Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiç bir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve sana karşı geleni bırakırız. "
Gününüz aydın ve bereketli olsun.

 
 

"Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiç bir nimeti

on 01 Aralık 2019
Gösterim: 5

"Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiç bir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve sana karşı geleni bırakırız. "
Günümüz aydınlık ve bereketli olsun.

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, Нурбек Тохай dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar
 

Amin ya Rabbim,“Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenlerden eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.”

on 30 Kasım 2019
Gösterim: 6

Amin ya Rabbim,“Allah'ım! Tövbelerimizi kabul eyle, süphesiz ki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenlerden eyle ve bize nimetlerin devamını ihsan eyle.” (Hâkim, Temin, No: 977) Günün Feyzi ve bereketi üzerimize olsun.

Görüntünün olası içeriği: 20 kişi, Muhammed Yasin Güneş ve Нурбек Тохай dahil, iç mekan
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “O halde seninle beraber tevbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol! Aşırı da gitmeyin. Çünkü O, sizin yaptıklarınızı çok iyi görendir.” (Hûd, 112) Rabbim, cümlemizi doğrulardan eylesin. İyilik yapanlardan eylesin. Hayır

on 27 Kasım 2019
Gösterim: 8

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“O halde seninle beraber tevbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol! Aşırı da gitmeyin. Çünkü O, sizin yaptıklarınızı çok iyi görendir.” (Hûd, 112)
Rabbim, cümlemizi doğrulardan eylesin. İyilik yapanlardan eylesin. Hayırlarınızı kabul eylesin. Devamını nasip eylesin. Amiin.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi, başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulu

on 25 Kasım 2019
Gösterim: 8

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi, başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulunursanız, yahut biriniz tuvaletten gelirse, yahut da kadınlara dokunmuşsanız (cinsî birleşme yapmışsanız) ve bu hallerde su bulamamışsanız temiz toprakla teyemmüm edin de yüzünüzü ve (dirseklere kadar) ellerinizi onunla meshedin. Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size (ihsan ettiği) nimetini tamamlamak ister; umulur ki şükredersiniz.” (Mâide, 6)

 
 

Sizi cennete götürecek...

on 24 Kasım 2019
Gösterim: 6
 
 
 

el-Vâsi’: Rahmeti geniş ve sonsuz olan, rızık imkânlarını genişleten, ilmi, ihsanı, mağfireti ve rahmeti ile her şeyi kuşatan, imkânları sonsuz olan, zenginliğini ve kudretini her yerde hissettiren Rabbim'e sonsuz şükürler olsun. ..

on 20 Kasım 2019
Gösterim: 8

el-Vâsi’: Rahmeti geniş ve sonsuz olan, rızık imkânlarını genişleten, ilmi, ihsanı, mağfireti ve rahmeti ile her şeyi kuşatan, imkânları sonsuz olan, zenginliğini ve kudretini her yerde hissettiren Rabbim'e sonsuz şükürler olsun.

 
 

Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Allah kime hidâyet verirse, işte doğru yolu bulan odur; kimi de hidâyetten uzak tutarsa, artık onlara, Allah’tan başka dostlar bulamazsın. Kıyâmet gününde onları kör, dilsiz ve sağır bir halde yüzükoyun haşrederiz. Onların varacağı

on 20 Kasım 2019
Gösterim: 8

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Allah kime hidâyet verirse, işte doğru yolu bulan odur; kimi de hidâyetten uzak tutarsa, artık onlara, Allah’tan başka dostlar bulamazsın. Kıyâmet gününde onları kör, dilsiz ve sağır bir halde yüzükoyun haşrederiz. Onların varacağı ve kalacağı yer cehennemdir ki, ateşi yavaşladıkça onun alevini artırırız.” (İsrâ, 97)
Hidâyet Veren O’dur. Rabbim, cümlemize, sağlık sıhhat bereket versin.

 
 

Hz. Ömer (ra)’ın hilâfeti zamanında bir adam geldi ve ondan hilâfet meclisinde yerine getirmek için valilik işi istedi. Hz. Ömer (ra) adama: “Kur’ân biliyor musun?” diye sordu. Adam: “Bilmiyorum, okumadım” diye cevap verdi. Hz. Ömer (ra): “Biz Kur’ân bilm

on 19 Kasım 2019
Gösterim: 11
Hz. Ömer (ra)’ın hilâfeti zamanında bir adam geldi ve ondan hilâfet meclisinde yerine getirmek için valilik işi istedi. Hz. Ömer (ra) adama: “Kur’ân biliyor musun?” diye sordu. Adam: “Bilmiyorum, okumadım” diye cevap verdi. Hz. Ömer (ra): “Biz Kur’ân bilmeyene iş vermeyiz” dedi. Adam geri döndü, Hz. Ömer (ra)’ın kendisine bu işi vermesi için, zorluklarla beraber büyük bir azim ve gayret içinde kendisini Kur’ân öğrenmeye verdi. Kur’ân öğrenip onu hıfzettiğinde Kur’ân’ı okumanın ve  bilmenin bereketiyle öyle bir mertebeye erişti ki artık gönlünde ne vali olma hırsı, ne de Hz. Ömer (ra)’ı görme isteği kaldı. Sonra bir gün Hz. Ömer (ra) adamı gördü ve şöyle dedi: “Ey delikanlı, ne oldu ki birden bire bizden uzaklaşmayı tercih ettin?” Adam şöyle cevap verdi: “Ey mü’minlerin emiri, sen insanların kendisinden uzaklaşmak isteyeceği kimselerden değilsin. Fakat Kur’ân öğrendim ve öyle zengin bir kalbe sâhib oldum ki insanlara ve o işe ihtiyacım kalmadı.” Hz. Ömer (ra): “Seni bu dergâhta ihtiyaç duymamaya götüren âyet hangisidir?” diye sordu. Adam: “Bu âyet Talâk Suresi’ndedir.” Diye cevap verdi. (İsmail Hakkı Bursevî, Rûhu’l-Beyân 21. Cilt, Erkam Yay.)
 
 

Her zaman iyilik yapmak gerek, her zaman iyilikle muamele etmek gerek, Sinirlenmemek, sabırla karşılamak gerek. İyiliğe iyilik her kişinin, kötülüğe iyilik er kişinin işidir. İbrahim b. Edhem sahrada giderken bir askerle karşılaştı. Asker ona: "–Mâmur ve

on 18 Kasım 2019
Gösterim: 5
 
Her zaman iyilik yapmak gerek, her zaman iyilikle muamele etmek gerek, Sinirlenmemek, sabırla karşılamak gerek. İyiliğe iyilik her kişinin, kötülüğe iyilik er kişinin işidir.
İbrahim b. Edhem sahrada giderken bir askerle karşılaştı. Asker ona:
"–Mâmur ve meskûn yerler nerede?" diye sordu.
İbrahim mezarlığı işaret etti. Kendisi ile alay edildiğini zanneden asker, İbrahim’in başına şiddetle vurdu, sonra savuşup gitti. Askere:
"–Dövdüğün zât, Horasan zâhidi İbrahim b. Edhem’dir!.." 
denilince geri döndü. Özür diledi. İbrahim b. Edhem:
"–Sen bana vurunca, ben Allah Teala’dan senin için cennet niyaz ettim!" dedi. Asker:
"–Niçin?" diye sordu. İbrahim:
"–Dövülmeye sabrettiğim için sevab ve ecir aldığım bana bildirilmişti. Onun için bu karşılaşmadan benim kârlı çıkmamı, senin ise zarar görmeni istemedim!.." dedi. (Kuşeyrî, s: 352-353) (Ömer Faruk Demireşik, Ahiret Azığı-2, Erkam Yay.)
 
 

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. el-Vâsi’: Rahmeti geniş ve sonsuz olan, rızık imkânlarını genişleten, ilmi, ihsanı, mağfireti ve rahmeti ile her şeyi kuşatan, imkânları sonsuz olan, zenginliğini ve kudretini her yerde hissettiren Rabbimize sonsuz şükürler ols

on 15 Kasım 2019
Gösterim: 9

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
el-Vâsi’: Rahmeti geniş ve sonsuz olan, rızık imkânlarını genişleten, ilmi, ihsanı, mağfireti ve rahmeti ile her şeyi kuşatan, imkânları sonsuz olan, zenginliğini ve kudretini her yerde hissettiren Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
Amiin.

 
 

Vefatının 81. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programına katılım sağladık. Minnet ve saygıyla anıyoruz.

on 10 Kasım 2019
Gösterim: 13

Vefatının 81. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programına katılım sağladık. Minnet ve saygıyla anıyoruz.