Ayasofya Camiinde 86 yıl sonra ilk ezan;

on 11 Temmuz 2020
Gösterim: 5
 
 
 
-3:14
 
 
 
 
 
 
 
 
3.240 Görüntüleme
 
Akici Ismail

VE ZİNCİRLER KIRILDI...
AYASOFYA AÇILDI...

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Ol dedi zaman oluveren, hiçbir konuda zerre kadar zorlanmayacak şekilde gücü yeten Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Bereket versin. Zincirler Kırılsın Ayasofya Açılsın İnşallah... Rabbim, a

on 10 Temmuz 2020
Gösterim: 8

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Ol dedi zaman oluveren, hiçbir konuda zerre kadar zorlanmayacak şekilde gücü yeten Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Bereket versin. Zincirler Kırılsın Ayasofya Açılsın İnşallah...
Rabbim, ailemize, Ülkemize, milletimize sağlık, huzur esenlikler versin. her türlü yer altı ve yer üstü felaketlerden korusun. Amiin.

Rabbim, ebedi Kardeşliğimizi daim eylesin. Düşmanlarımıza fırsat vermesin. Birbirimizi sırf Allah için sevelim, Küskünlük dargınlıkları kesinlikle bırakalım inşallah. Amiin.

on 06 Temmuz 2020
Gösterim: 12

Rabbim, ebedi Kardeşliğimizi daim eylesin. Düşmanlarımıza fırsat vermesin. Birbirimizi sırf Allah için sevelim, Küskünlük dargınlıkları kesinlikle bırakalım inşallah. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“…Birbirinizin suçunu araştırmayın; kimse kimseyi çekiştirmesin (dedikodu yapmasın); hanginiz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır? Ondan tiksindiniz (değil mi?)…” (Hucurat, 12)
Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Mü’min; insanları kötüleyen, lânetleyen, kötü söz ve çirkin davranış sergileyen kimse değildir.” (Tirmizî, Birr,48)

Haftasonumuz sağlık huzur esenlik bereket le dolsun insallah.. Amin.. "Allah, gökleri ve yeri yaratan, gökten yağmur indiren ve onunla size rızık olarak türlü meyveler çıkaran, emri gereğince denizde yüzmek üzere gemileri emrinize veren, nehirleri de hizm

on 05 Temmuz 2020
Gösterim: 9

Haftasonumuz sağlık huzur esenlik bereket le dolsun insallah.. Amin..
"Allah, gökleri ve yeri yaratan, gökten yağmur indiren ve onunla size rızık olarak türlü meyveler çıkaran, emri gereğince denizde yüzmek üzere gemileri emrinize veren, nehirleri de hizmetinize sunandır.
(İbrahim, 14/32) "Müslüman, insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir. "
(Tirmizî, “Îmân”, 12)

Rabbim, Bizi nefsimize esir olmaktan, doğru yoldan sapmaktan, garipten ah almaktan, kul hakkıyla ölmekten, düşmanın şerrinden, affı olmayan günahtan, kabirdeki azaptan, cehennemde yanmaktan ve senden başkasına muhtaç olmaktan beni ve dostlarımı koru.

on 04 Temmuz 2020
Gösterim: 12

Rabbim,
Bizi nefsimize esir olmaktan, doğru yoldan sapmaktan, garipten ah almaktan, kul hakkıyla ölmekten, düşmanın şerrinden, affı olmayan günahtan, kabirdeki azaptan, cehennemde yanmaktan ve senden başkasına muhtaç olmaktan beni ve dostlarımı koru.
???????? Allah'ım, borçtan, hastalıktan, sıkıntıdan, yoksulluktan bunalıp bir kurtuluş arayan kullarına hayırlı çıkış yolları nasip eyle.
???????? Allah'ım ahir zaman fitnesinden, dostunu düşmanını ayırt edememe kargaşasından ve fitnecilerin oyunlarına gelmekten bizleri koru.
???????? Allah'ım, seni anmak, sana şükretmek ve güzelce sana kulluk etmek hususunda bana yardım et
‏اللهـــــــــــــــم إننا نسألك في هذه اليوم الجمعة النور في أبصارنا ،والبصيرة في عقولنا ،واليقين في قلوبنا ،والإخلاص في أعمالنا ،والنقاء في أنفسنا ،والسعة في رزقنا ،والصحة في أبداننا،
‏والشكر لك على ما أنعمت به علينا يا رب . العالمين. .
*اللهـــم آمين*. .
HAFTASONUN BEREKETİ ÜZERİMİZE OLSUN*

Fotoğraf açıklaması yok.

Merhamet önemlidir. Büyüklerimize saygı gösterelim onların kıymetini sağ iken anlayalım. Hürmet gösterelim. Çocuklarımıza sahip çıkalım, onlar hepimizin geleceğidir. Rabbim, sağlık, huzur, esenlikten ayırmasın. Amiin.

on 02 Temmuz 2020
Gösterim: 13

Âile Hayatında Merhamet önemlidir. Büyüklerimize saygı gösterelim onların kıymetini sağ iken anlayalım. Hürmet gösterelim. Çocuklarımıza sahip çıkalım, onlar hepimizin geleceğidir. Rabbim, sağlık, huzur, esenlikten ayırmasın. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir.” (Tevbe, 128)

Yeryüzünün kandillerinden, medeniyetimizin kâşiflerindendi… Bilim geleneğinin devam etmesi temennisiyle, vefatının ikinci yılında #FuatSezgin Hoca'mızı şükran ve rahmetle yad ediyoruz.

on 01 Temmuz 2020
Gösterim: 18
Yeryüzünün kandillerinden, medeniyetimizin kâşiflerindendi…
Bilim geleneğinin devam etmesi temennisiyle, vefatının ikinci yılında #FuatSezgin Hoca'mızı şükran ve rahmetle yad ediyoruz.
Resim

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Rabbim, cümlemizi birlik beraberlikten ayırmasın, ailemize, ülkemize, milletimize, tüm insanlığa sağlık, huzur, esenlik, bereket ihsan eylesin. Amiin. Namaz Çok Önemlidir: Kim tembellik ve azimetle amel konusunda gevşeklikten d

on 26 Haziran 2020
Gösterim: 17

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Rabbim, cümlemizi birlik beraberlikten ayırmasın, ailemize, ülkemize, milletimize, tüm insanlığa sağlık, huzur, esenlik, bereket ihsan eylesin. Amiin.
Namaz Çok Önemlidir:
Kim tembellik ve azimetle amel konusunda gevşeklikten dolayı yahut önemsemediğinden veyahutta kendi hâliyle gururlanıp aldandığından dolayı hafife alarak gece namazından mahrûm olursa kendi hâline ve durumuna ağlasın. Çünkü ona birçok hayrın yolları kapanmıştır.

LGS'ye girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. Rabb'imiz tüm öğrencilere zihin açıklığı versin, Başarılı Eylesin. Amin. Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı

on 20 Haziran 2020
Gösterim: 17

LGS'ye girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. Rabb'imiz tüm öğrencilere zihin açıklığı versin, Başarılı Eylesin. Amin.
Hoca Ahmed Yesevi İlim ve İrfan Vakfı

Cümlemize Sağlık huzur esenlik bereket versin. ülkemize, milletimize, tüm İslam alemine, kutlu olsun. Rabbimiz manen yükselebileceğimiz ameller yapabilmeyi nasip eylesin, Mazlumların duasını kabul Eylesin, iyilik için koşturan samimi bir gayret gösteren k

on 20 Haziran 2020
Gösterim: 15

Cümlemize Sağlık huzur esenlik bereket versin.
ülkemize, milletimize, tüm İslam alemine, kutlu olsun.
Rabbimiz manen yükselebileceğimiz ameller yapabilmeyi nasip eylesin,
Mazlumların duasını kabul Eylesin, iyilik için koşturan samimi bir gayret gösteren kullarından eylesin,
Korkularımızdan kurtulmayı bir emniyet içinde olmayı nasip eylesin. Rabbimizin mutlaka rızasını kazandıracak bir hayat yaşamayı
Nasip etsin. Sağlık huzur mutluluk bereket versin. Amin.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. Allah, tüm müslümanları korusun, yer altı yer üstü felaketlerden korusun, vatanımıza, milletimize, insanlığa, cümlemize sağlık, huzur, bereket versin, ailemize esenlik versin, askerimizi, güvenlik güçlerimizi korusun. Amiin. “K

on 19 Haziran 2020
Gösterim: 17

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
Allah, tüm müslümanları korusun, yer altı yer üstü felaketlerden korusun, vatanımıza, milletimize, insanlığa, cümlemize sağlık, huzur, bereket versin, ailemize esenlik versin, askerimizi, güvenlik güçlerimizi korusun. Amiin.
“Kıyâmet günü ortaya çevresi nur ile kaplı olan nurdan minberler konulur. Her minberin yanında cennet develerinden dişi bir deve vardır. Bir münâdî şöyle nidâ eder: ‘Allah’ın kitabını yüklenip taşıyanlar nerededir? Geliniz! Allah Teâlâ kullarıyla arasındaki sorgulaması bitinceye kadar minberlerin üzerine oturunuz. Size korku ve üzüntü yoktur. Allah Teâlâ kulların sorgulamasını tamamlayınca bu kişiler bu develer üzerinde cennete taşınırlar.” (Deylemî, Hadis No: 987.)

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü

Bir defasında Rasûlullah (sav), kızı Rukıye’nin yanına varmıştı. Rukıye (ranhâ), kocası Hz. Osman (ra)’ın başını yıkıyordu. Allah Rasûlü (sav): “-Kızcağızım! Osman’a iyi davran, güzel muâmele et! Çünkü o sahabîlerim arasında ahlâken bana en çok benzeyend

on 17 Haziran 2020
Gösterim: 14

Bir defasında Rasûlullah (sav), kızı Rukıye’nin yanına varmıştı. Rukıye (ranhâ), kocası Hz. Osman (ra)’ın başını yıkıyordu. Allah Rasûlü (sav):

“-Kızcağızım! Osman’a iyi davran, güzel muâmele et! Çünkü o sahabîlerim arasında ahlâken bana en çok benzeyendir” buyurdu. (Heysemî, IX, 81)

Allah Rasûlü (sav) diğer kızı Ümmü Gülsüm’ü Hz. Osman (ra)’la evlendirdiğinde ise kızına şöyle buyurmuştu:

“-Kızım; kocan, atan İbrâhim’e ve baban Muhammed’e en çok benzeyen insandır.” (Suyûtî, Târîhu’l-hulefâ, s. 151) (Dr. Murat Kaya, Hz. Osman’dan 111 Hâtıra, Erkam Yay.)

Her zaman Rabbimize şükretmeliyiz. Sağlığımıza, malımıza, mülkümüze, evlatlarımıza şükürler etmek gerek. Koronavirüs yine artmaya başladı. MASKE+MESAFE+TEMİZLİK İHMAL EDİLMEMELİ. Rabbim, sağlık, huzur,bereket versin cümlemize. Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Sana

on 16 Haziran 2020
Gösterim: 16

Her zaman Rabbimize şükretmeliyiz. Sağlığımıza, malımıza, mülkümüze, evlatlarımıza şükürler etmek gerek. Koronavirüs yine artmaya başladı. MASKE+MESAFE+TEMİZLİK İHMAL EDİLMEMELİ. Rabbim, sağlık, huzur,bereket versin cümlemize.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Sana vahyettiğimiz kitap, kendinden öncekini (semavi kitapları) doğrulayıcı olarak gelen gerçektir. Allah, kullarının (her halinden) haberdardır, görendir.” (Fâtır, 31)

Deki: "Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver." İsrâ, 17/80 Rabbim tüm Geçmişlerimize şehitlerimize gazilerimize rahmet eylesin.

on 10 Haziran 2020
Gösterim: 29

Deki: "Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver."
İsrâ, 17/80 Rabbim tüm Geçmişlerimize şehitlerimize gazilerimize rahmet eylesin. Amin. Sağlık huzur esenlik bereket versin.