CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN "Sizden her kim, bir hurmanın yarısı ile de olsa kendini ateşten korumaya gücü yeterse bunu yapsın." (Müslim, " Zekat",66)

on 25 Aralık 2020
Gösterim: 14
CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN
"Sizden her kim, bir hurmanın yarısı ile de olsa kendini ateşten korumaya gücü yeterse bunu yapsın."
(Müslim, " Zekat",66)
12Ismet Türköz, Veli Serefli ve 10 diğer kişi

Afrin Şehidimiz Uzman Çavuş, Mehmet Altun'a Allah rahmet eylesin. Mekanını cennet eylesin. Şefaatlerine cümlemizi nail eylesin. Başımız sağolsun Türkiye'm.

on 04 Aralık 2020
Gösterim: 55

 

 

Afrin Şehidimiz Uzman Çavuş, Mehmet Altun'a Allah rahmet eylesin. Mekanını cennet eylesin. Şefaatlerine cümlemizi nail eylesin. Başımız sağolsun Türkiye'm.

Vakfımızda, Bugün Mustafa ve Yasemin Bircan tarafından Rahmetli KUTUBAY SEVİNÇ ve Rahmetli KÜLPEREN SEVİNÇ ve tüm Sevinç ailesinin ruhları için ve yine tüm Geçmişlerimizin şehitlerimizin gazilerimizin ruhları için hatim okutulmuş duası yapılmıştır. Allah

on 01 Ekim 2020
Gösterim: 95
Vakfımızda, Bugün Mustafa ve Yasemin Bircan tarafından Rahmetli KUTUBAY SEVİNÇ ve Rahmetli KÜLPEREN SEVİNÇ ve tüm Sevinç ailesinin ruhları için ve yine tüm Geçmişlerimizin şehitlerimizin gazilerimizin ruhları için hatim okutulmuş duası yapılmıştır. Allah kabul eylesin. Rabbim mekanlarını Cennet eylesin. Amin.
 

GÜNÜMÜZ MÜBAREK VE BEREKETLİ OLSUN. Allah'ım, güzel ülkemizi her türlü virüsten, fitneden, kötülükten, maddi ve manevi hastalıklardan muhafaza eyle Allah'ım, Canlarımızın hayatımızın rengi soldu, ağır imtihanlar hayatın tadını kaçırdı. Bize bu puslu günle

on 26 Eylül 2020
Gösterim: 82
GÜNÜMÜZ MÜBAREK VE BEREKETLİ OLSUN.
Allah'ım, güzel ülkemizi her türlü virüsten, fitneden, kötülükten, maddi ve manevi hastalıklardan muhafaza eyle
Allah'ım, Canlarımızın hayatımızın rengi soldu, ağır imtihanlar hayatın tadını kaçırdı. Bize bu puslu günlerden bir kurtuluş, taptaze bir diriliş ver. İnşallah Amin..
 

Safer ayını ülkemize, milletimize ve tüm müslümanlara hayırlı eylesin ya Rabbim. Amiin.

on 24 Eylül 2020
Gösterim: 102

Safer ayını ülkemize, milletimize ve tüm müslümanlara hayırlı eylesin ya Rabbim. Amiin.

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'SAFER AYI DUASI Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla. Bu zamanın ve diğer zamanların şerrinden Allah'a sığınıyorum. Senin celâlin ve cemâline sığınıyorum. Bu yılın belalarından ve o yıl içerisinde hükmettiğin sıkıntılardan Sana sığınıyorum. Ey ikramı bol olan Allâh'ım! Bize Safer ayında ikram et. Ey merhametlilerin en merhametlisi, merhametin hürmetine bu ayları bize, âilemize, akrabamıza ve tüm ümmeti Muhammed (s.a.v.)'e bereket ve aydınlık kıl. Allah'ım! Safer'in gelişini bize rahatlık kıl.'

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN. el-Hakîm: Bütün işleri yerli yerince ve eksiksiz olan, hüküm ve hikmet sahibi, eşyanın, işlerin ve her şeyin hakikatini bilen Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Düşmanlarımızın oyunlarına fır

on 03 Temmuz 2020
Gösterim: 153

CUMA GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN.
el-Hakîm: Bütün işleri yerli yerince ve eksiksiz olan, hüküm ve hikmet sahibi, eşyanın, işlerin ve her şeyin hakikatini bilen Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Düşmanlarımızın oyunlarına fırsat vermesin. Bizlere uyanıklık versin. Sağlık, sıhhat, huzur, bereket versin. Amiin.

Mazluma Çatı olalım...

on 27 Ocak 2020
Gösterim: 291

Görüntünün olası içeriği: yazı

“Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle! Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster! Bizi doğru yolda olanlardan eyle!” (Hadisi Şerif) Ülkemizi, devletimizi, bayrağımızı, milletimizi, korusun. Birliğimizi daim eylesin. Amiin

on 26 Aralık 2019
Gösterim: 275

“Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle! Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster! Bizi doğru yolda olanlardan eyle!” (Hadisi Şerif)
Ülkemizi, devletimizi, bayrağımızı, milletimizi, korusun. Birliğimizi daim eylesin. Amiin.

 
 

Esagası Murat Çelik başı'n dayısı Orhan Ünal vefat etmiştir. Cenazesi 16.12.2019 pazartesi günü Konya'da defnedilecektir. Allah Rahmet Eylesin Mekanını Cennet Eylesin. Amin.

on 16 Aralık 2019
Gösterim: 300

Esagası Murat Çelik başı'n dayısı Orhan Ünal vefat etmiştir. Cenazesi 16.12.2019 pazartesi günü Konya'da defnedilecektir. Allah Rahmet Eylesin Mekanını Cennet Eylesin. Amin.

 
 

Miktar Değil, Vicdan Önemlidir. Nice büyük hayırlar, çok miktarda malı mülkü olanlar tarafından değil, kocaman bir yüreğe, samimi bir adanmışlığa sahip, fedakâr öncülerin liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Öyleyse bir hizmet başlatılacaksa, önce adanmış g

on 14 Kasım 2019
Gösterim: 257

Miktar Değil, Vicdan Önemlidir. Nice büyük hayırlar, çok miktarda malı mülkü olanlar tarafından değil, kocaman bir yüreğe, samimi bir adanmışlığa sahip, fedakâr öncülerin liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Öyleyse bir hizmet başlatılacaksa, önce adanmış gönüller bulunmalıdır. O varsa, yola çıkmaktan korkmamalıdır. Rabbim, cümlemizi böyle kullarından eylesin. Amiin.
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Sevdiğiniz şeylerden (Allah yolunda) infâk etmedikçe «birr»e, hayrın kemâline eremezsiniz. Her ne infâk ederseniz, Allah onu hakkıyla bilir.” (Âl-i İmrân, 92)

 
 

Rasûlullah (sav) buyurdular: “Allâh’ın yeryüzü ehlinden kapları vardır. Rabbinizin (bu) kapları, sâlih kullarının kalbleridir. Allâh katında onların en sevimlisi, en rakîk ve yumuşak olanıdır.” (Taberânî, Müsnedü’ş-Şâmiyyîn, II. 19) Allah Şehitlerimize Ra

on 13 Ekim 2019
Gösterim: 311

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Allâh’ın yeryüzü ehlinden kapları vardır. Rabbinizin (bu) kapları, sâlih kullarının kalbleridir. Allâh katında onların en sevimlisi, en rakîk ve yumuşak olanıdır.” (Taberânî, Müsnedü’ş-Şâmiyyîn, II. 19)
Allah Şehitlerimize Rahmet Eylesin, Allah Mekanlarını Cennet eylesin. Amiin.

 
 

BU DİN BU NADİDE VATAN İÇİN TOPRAĞA DÜŞMÜŞ ŞEHİDLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN. KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN,

on 13 Ağustos 2019
Gösterim: 384

BU DİN BU NADİDE VATAN İÇİN TOPRAĞA DÜŞMÜŞ ŞEHİDLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN.
KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN,

 
 

“Ey Muhammed! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir” 6/162 Emanetleriniz, emanetimizdir. Sizde bir ihtiyaç sahibini sevindirin.

on 21 Temmuz 2019
Gösterim: 425

“Ey Muhammed! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir” 6/162
Emanetleriniz, emanetimizdir. Sizde biir ihtiyaç sahibini sevindirin....
Ömrünüz bereketli olsun
Hoca Ahmet Yedevi İlim ve İrfan Vakfı

 
 

 
 

İnsanda muhabbet merkezi kalbdir. Allâh Teâlâ, kulunda iki değil, sâdece tek kalb yaratmış ve onu da kendisine mahsûs kılmıştır. Kalbin muhabbet duyacağı hakîkî mâşûk ise ancak Allâh Teâlâ’dır. Rabbim, tüm yardımlarınızı kabul eylesin. Amiin.

on 20 Haziran 2019
Gösterim: 430

İnsanda muhabbet merkezi kalbdir. Allâh Teâlâ, kulunda iki değil, sâdece tek kalb yaratmış ve onu da kendisine mahsûs kılmıştır. Kalbin muhabbet duyacağı hakîkî mâşûk ise ancak Allâh Teâlâ’dır. Rabbim, tüm yardımlarınızı kabul eylesin. Amiin.